Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

1,340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, emri i ri per mesfushen eshte ai i Granit Xhaka: Ausilio e ka futur ne listen e tij!

Inter, emri i ri per mesfushen eshte ai i Granit Xhaka: Ausilio e ka futur ne listen e tij!
Inter Club Staff

Nje emer i ri per mesfushen e Interit del ne pah kete mengjes nga Corriere dello Sport. 

Sipas te perditshmes romane, per sa i perket profilit per mesfushorin TOP, duket se shenjestra eshte spostuar ne Londer tek Arsenali: quhet Granit Xhaka.

“Por nuk behet fjale per nje operacion me kosto te ulet duke pare gjatesine e kontrates se tij (2023), dhe sa eshte paguar ai (45 milione euro ne 2016) por edhe rroga e lojtarit. Gjithesesi eshte nje hipoteze per tu mbajtur parasysh duke pare moshen e re te tij.”

“Nderkohe, mesfushori i dyte duket se do te jete njeri ndermjet Thomas te Atletico Madrid qe pelqehet per polivalencen teknike (mund te luaje dhe si mbrojtes krahu) dhe Barella, edhe pse Cagliari kerkon shume per te.”

“Nderkohe ne leter duket me e thjeshte qe te arrihet tek Barella se sa tek lojtari i skuadres spanjolle. Pastaj te mos harrojme se nese Gagliardini shitet, ne liste eshte edhe emri i Lorenzo Pellegrinit.”

Per sa i perket Xhakes, emri i tij ka dale ne pah pas nje udhetimi te Ausilios ne Londer: “Udhetimi i tij i fundit ne Angli mund te jete nje tregues i qarte i interesimit te Interit per lojtarin me origjine shqiptare”, shpjegon Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.