Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

481 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet edhe Achraf Hakimi: “Jam shume i lumtur, por jo per golin. Gjestin ndaj femijes ne stadium e bera me kenaqesi.”

Inter, flet edhe Achraf Hakimi: “Jam shume i lumtur, por jo per golin. Gjestin ndaj femijes ne stadium e bera me kenaqesi.”
Inter Club Staff

Jane fjalet e para te Achraf Hakimi pas nje ndeshje te Interit. Ato vijne pas nje ndeshje ku ai ka shkelqyer edhe njehere tjeter, menjehere pas asaj me Fiorentinen.

Keto kane qene fjalet e tij ku ai shprehet shume i emocionuar:

“Jam shume i lumtur per te gjitha, po adaptohem mire dhe po mesoj ate qe me kerkon tranjeri i skuadres sime.”

“Eshte nje nisje shume pozitive per mua”.

Keto kane qene fjalet e Hakimi per Sky menjehere pas 5-2 ndaj Beneventos, dhe ai ka vazhduar edhe me tej.

“Qe ne Dortmund une luaja me pese mbrojtes, ashtu si luaj edhe ketu.”

“Por shoket po me ndihmojne shume qe te kuptoj sa me mire ate qe duhet te bej ketu sepse eshte e ndryshme.”

Eshte nje sinjal kjo fitore se mund te fitohet kampionati duke qene perpara Juves ne klasifikim?

“Ne po punojme per kete, kemi nje skuader adapte per te fituar.”

Nderkohe, menjehere pas intervistes per Sky Sport, Hakimi ka folur edhe per Inter TV pak minuta me pas dhe fjalet e tij te plota po i sjelli po ne kete artikull. 

“Jam shume i lumtur per fitoren, jo vetem per golin por mbi te gjitha per fitoren e skuadres dhe per tre piket qe po marrim ne shtepi.”

“Eshte nje konfirmim pas ndeshjes me Fiorentinen.”

Na e shpjego pak festimin tend?

“Jam i lumtur per punen e bere ashtu si e thashe.”

“Festimi i golit ishte dicka me Lautaron dhe Sanchez qe e kishim biseduar me pare.”

Je ambientuar mire edhe pse ke ardhur para pak kohesh…

“Po kerkoj te kuptoj sa me shpejt te jete e mundur ate qe deshiron Conte per tu pershtatur sa me shpejt ne ate qe kerkon tranjeri.”

I ke dhuruar bluzen nje femije aty prane, nje gjest shume i bukur…

“Po, e kam dhuruar fanellen time per nje femije qe po ma kerkonte.”

“Eshte dicka e bukur qe te dhuroj nje gezim per ata qe na ndjekin. Sidomos nese behet fjale per femije.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.