Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

509 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cfare lajmi nga Appiano: “Duket se lajmet e mira per zikalterit nuk mbarojne: sapo eshte bere me dije se…”

Inter, cfare lajmi nga Appiano: “Duket se lajmet e mira per zikalterit nuk mbarojne: sapo eshte bere me dije se…”
Inter Club Staff

Euforia eshte e larte per fitoren ne derby, por zikalterit po mundohen te qendrojne sa me shume me kembe ne toke.

Diten e djeshme zikalterit kane bere nje nga ndeshjet me te bukura te sezonit, ku kane luajtur ne menyre perfekte duke marre ne shtepi nje fitore te paster 3-0.

Ajo qe ka rene me shume ne sy ka qene fakti se Interi nuk ka vene ne asnje moment ne dyshim aftesite e saj dhe kur ka qene per te vuajtur, ka vuajtur si skuader.

Por shume tifoze zikalter jane shqetesuar jo pak ne lidhje me gjendjen e dy lojtareve ne vecanti pas ndeshjes se djeshme.

“Ne qender te shqetesimeve ka qene Nicolo Barella, qe nga fusha e lojes ka dale duke caluar e duke mbajtur kofshen e majte.”

“Nderkohe, edhe Milan Skriniar pas tij e ka mbyllur ndeshjen i demtuar, dhe ne fund loja edhe u ndal per te ndihmuar ate.”

“Por duket se lajmet e mira per zikalterit nuk mbarojne me fitoren ne derby: pak me pare sapo eshte bere me dije se as Skriniar dhe as Barella nuk kane dicka serioze.”

“Sipas asaj qe tregon FCIN1908.it qe niset nga disa burime nga Appiano, te dy lojtaret jane mire dhe Barella ka pasur vetem nje ngerc muskulor ndersa Skriniar ka marre nje goditje. Keshtu, frymemarrje per te gjithe: dy djemte luftarak te Interit nuk kane asgje serioze. Nje super lajm per Interin ky.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.