Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

395 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, flet Lukaku i pari: “Nje fitore e madhe nga e gjithe skuadra. Nuk dua te flas per Milanin sepse…”

Inter, flet Lukaku i pari: “Nje fitore e madhe nga e gjithe skuadra. Nuk dua te flas per Milanin sepse…”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku, match winner ne Franchi, ka folur i pari per mikrofonat e Rai Sport pas vershellimes se fundit te Massas.

Ai ka komentuar keshtu fitoren e Interit qe vlen kualifikimin ne raundin tjeter te Kupes se Italise ku perballe do te jete Milani.

“Derbi? Nuk dua te flas per Milanin sepse eshte ne te ardhmen, sot jemi te lumtur qe kemi marre nje fitore kaq te veshtire ne nje ndeshje teper te komplikuar ku perballe ishte nje tranjer i madh.”

“Jemi shume te lumtur dhe duam te vazhdojme keshtu, te fitojme. Duhet te bejme maksimumin gjithmone.”

“Veshtiresite ne pjesen e dyte? Nuk e di se cfare ndodh, e kemi thene kete gje edhe ndaj Romes, nuk duhet te ndodhe me.”

“Jemi te rinj, duam te permirsohemi dhe duam te mesojme nga keto situata ku nuk tregojme me te miren tone ndonjehere.”

“Juventusi? Juve eshte nje skuader qe do te na beje te kemi nje ndeshje shume taktike, sepse jemi dy skuadra qe po bejme miren ne kete sezon.”

“Juventusi eshte nje skuader e madhe e kampionatit dhe prandaj duam qe te pergatitemi sa me mire per kete ndeshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.