Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

344 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta, ja kush eshte Plani B per Arturo Vidal dhe Tonali: Conte ka thene po?

Marotta, ja kush eshte Plani B per Arturo Vidal dhe Tonali: Conte ka thene po?
Inter Club Staff

Arturo Vidal dhe Sandro Tonali. Jane keto dy emrat me te nxeht tek Interi per sa i perket mesfushes zikalter.

Antonio Conte, per te arritur tek luftetari kilian, po ben gjithcka cfare ka ne dore sepse e shikon ate si perfekt.

Nderkohe, mesfushori i ri i Brescias eshte i preferuari i Beppe Marottes, qe deshiron te ndertoje nje mesfushe me dy te kalterit e tjere, Sensi dhe Barella.

Por ne shtepine Inter ka nje hipoteze, qe dite pas dite po merr shume pike: behet fjale per rikthimin e nje lojtari qe aktualisht eshte ne huazim.

Po flasim per Radja Nainggolan. Sidomos nese nuk do te shkoje ne port marreveshja per Vidal, Radja eshte Plani B qe ka menduar Marotta per Conten.

Keshtu, tekniku zikalter do te kishte si detyre rekuperimin e belgut. Ai eshte gjithashtu nje deshire e vjeter e teknikut qe nga koherat e Chelsea por ne vere Marotta kishte vendosur qe do te largohej per shkak te problemve qe kishte shkaktuar sezonin e shkuar.

Por edhe Radja Nainggolan vete eshte super gati per tu rikthyer ne loje si zikalter: pas nje sezoni me shume se pozitiv tek Cagliari, ai ka deshire per te treguar vlerat e tij edhe ne Milano.

Zgjedhjet e para jane Vidal dhe Tonali, por te mos harrojme, plani B eshte gati dhe eshte ne shtepi: quhet Radja Nainggolan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.