Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

285 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja lista me 16 lojtaret e grumbulluar nga kombetaret dhe ndeshjet perkatese: “Lojtaret jane paralajmeruar te kene kujdes.”

Inter, ja lista me 16 lojtaret e grumbulluar nga kombetaret dhe ndeshjet perkatese: “Lojtaret jane paralajmeruar te kene kujdes.”
Inter Club Staff

Pas tre javeve te para te kampionatit, tashme eshte radha per nje ndalese kombetaresh.

Ne kete moment, jane 16 lojtaret e grumbulluar nga kombetaret respektive dhe ata do te luajne ne miqesore, UEFA Nations League si dhe kualifikuese te World Cup.

Kjo eshte lista e plote e lojtareve zikalter te cilet do te perfaqesojne kombetaret e tyre ne ndeshjet e ardhmshme:

Nicolò Barella, Danilo D’Ambrosio, Stefano Sensi (Italia)

Italy vs. Moldova, 07.10.2020 – Friendly | Florence

Poland vs. Italy, 11.10.2020 – Uefa Nations League | Gdańsk

Italy vs. Netherlands, 14.10.2020 – Uefa Nations League | Bergamo

Aleksandar Kolarov (Serbia)

Norway vs. Serbia, 08.10.2020 – European Qualifiers | Oslo

Serbia vs. Hungary, 11.10.2020 – Uefa Nations League | Belgrade

Turkey vs. Serbia, 14.10.2020 – Uefa Nations League | Istanbul

Milan Skriniar (Slovakia)

Slovakia vs. Ireland, 08.10.2020 – European Qualifiers | Bratislava

Scotland vs. Slovakia, 11.10.2020 – Uefa Nations League | Glasgow

Slovakia vs. Israel, 14.10.2020 – Uefa Nations League | Trnava

Marcelo Brozovic, Ivan Perisic (Croatia)

Switzerland vs. Croatia, 07.10.2020 – Friendly | St. Gallen

Croatia vs. Sweden, 11.10.2020 – Uefa Nations League | Zagreb

Croatia vs. France, 14.10.2020 – Uefa Nations League | Zagreb

Stefan de Vrij (Netherlands)

Netherlands vs. Mexico, 07.10.2020 – Friendly | Amsterdam

Bosnia and Herzegovina vs. Netherlands, 11.10.2020 – Uefa Nations League | Zenica

Italy vs. Netherlands, 14.10.2020 – Uefa Nations League | Bergamo

Romelu Lukaku (Belgium)

Belgium vs. Ivory Coast, 08.10.2020 – Friendly | Brussels

England vs. Belgium, 11.10.2020 – Uefa Nations League | London

Iceland vs. Belgium, 14.10.2020 – Uefa Nations League | Reykjavik

Lautaro Martinez (Argentina)

Argentina vs. Ecuador, 08.10.2020 – World Cup Qualifiers | Buenos Aires

Bolivia vs. Argentina, 13.10.2020 – World Cup Qualifiers | La Paz

Alexis Sanchez, Arturo Vidal (Chile)

Uruguay vs. Chile, 08.10.2020 – World Cup Qualifiers | Montevideo

Chile vs. Colombia, 13.10.2020 – World Cup Qualifiers | Santiago

Christian Eriksen (Denmark)

Denmark vs. Faroe Islands, 07.10.2020 – Friendly | Herning

Iceland vs. Denmark, 11.10.2020 – Uefa Nations League | Reykjavik

England vs. Denmark, 14.10.2020 – Uefa Nations League | London

Achraf Hakimi (Morocco)

Morocco vs. Senegal, 09.10.2020 – Friendly | Rabat

Morocco vs. DR Congo, 13.10.2020 – Friendly| Rabat

Alessandro Bastoni, Andrea Pinamonti (Italy Under-21s)

Iceland U21s vs. Italy U21s, 09.10.2020 – European U21 Qualifiers | Reykjavik

Italy U21s vs. Ireland U21s, 13.10.2020 – European U21 Qualifiers | Pisa

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.