Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,877 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, eshte e ndaluar te gabosh ndaj Sparta Prages. Motivi? 25 milione arsye!

Inter, eshte e ndaluar te gabosh ndaj Sparta Prages. Motivi? 25 milione arsye!
Inter Club Staff

Ka mijera motive per te bere mire ne Europa League, por i pari sigurisht qe eshte ai ekonomik, duke pare se nje fitore mund te sjelle ne shtepi nje shifer te afert me 25 milione euro.

Por ka nje ‘por’: dikur te gjitha Italianet e kishin Kupen Uefa nje ‘shetitje’ dhe Interi ka nje raport jo te mire me Europa League dhe programet verore e tregojne kete gje. Duke pare edhe merkaton e sponsorizuar nga Suning pertej kufijve financiar, ka bere qe zikalterit te futen ne kete kompeticion jo me lojtaret me te mire te tyre te cilet duhet te luftojne ne kampionat per te kapur nje vend ne Champions. Por sduhet te harrojme se si Interi snoboi ndeshjen e pare ndaj Hapoel Beer Sheva, ku luajti teresisht me nje formacion te dyte dhe humbi ne shtepi. Ja pse sfida ndaj Sparta Prages behet decizive. Dy skuadrat qe kane humbur ndeshjen e pare, rrezikojne qe te humbasin hapin e Southampton dhe Izraelianeve ne rast te nje humbejje sot. Dhe jo vetem humbje ne fushe, mbi te gjitha mund te humben shume para ne rast te nje moskualifikimi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.