Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

710 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja plani madheshtor i Suning: “Gati tre levizje: Ylli i dyte, 4 goditje dhe pritet te qendroje edhe…”

Inter, ja plani madheshtor i Suning: “Gati tre levizje: Ylli i dyte, 4 goditje dhe pritet te qendroje edhe…”
Inter Club Staff

Antonio Conte eshte keshtu: sapo ka fituar Skudeton numer 19 por po mendon direkt se si do te fitoje ate me numer 20.

E sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, ky eshte nje projekt qe zhvillohet ne tre pika te rendesishme.

“E para eshte konfirmimi i lojtareve te medhenj qe jane ne skuader, e dyta eshte mundesia per te perforcuar skuadren aty ku ka nevoje si dhe e treta nje qartesi dhe komunikim te sakte te objektivave.”

“Por le te futemi ne detaje dhe te zberthejme planin madheshtor te Suning dhe te Contes per sezonin e ri.”

“Ne takimin qe do te mbahet shume shpejt ndermjet klubit dhe pronareve (eshte ne program per tu qartesuar shume ceshtje), Conte do te kerkoje qe shtylla kurrizore e Interit te mos preket.”

“Ideja eshte qe te mos largohet asnje ngaa Lautaro, Lukaku, Hakimi, Baarella dhe Bastoni. Keshtu, per porten po kerkohet nje zevendes-Handanovic i besueshem i cili mund te jete edhe pasardhesi i sllovenit.”

“Me pas, ne krahun e majte Interi do te kete prioritetin per te gjetur nje lojtar te rendesishem e mbase nje Hakimi2.”

“Per sa i perket situates se Sanchez dhe Pinamontit, do te pritet edhe pak, por situata e te dyve ata do te vendose nese Interi do te futet ne merkato per nje sulmues dhe per cfare niveli sulmuesi.”

“Nderkohe, edhe ne qender te mesfushes do te tentohet nje lojtar i mire, nje lojtar qe vrapon shume dhe ben skuadren te xhiroje. Keto jane kerkesat e Contes ne kete moment.”

“Conte nuk ka kohe per te humbur: ai e tha, per momentin do te festoje Skudeton por sapo te filloje sezoni i ri, ai do te filloje sulmin per yllin e dyte ne fanelle.”

“Ai duket se ne kete ka edhe mbeshtetjen e drejtuesve te klubit, duke filluar nga Marotta e duke perfunduar tek Antonello dhe Ausilio.”

“Por edhe mardhenia me Steven Zhang eshte e shkelqyer sipas asaj qe tregohet nga burime shume afer paleve.”

“Gjithesesi, Conte eshte nje tip i veshtire. Duhet pritur qe te ndodhe edhe takimi ndermjet tyre per te dale ne perfundime.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.