Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

545 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Hapen bastet per Serie A 2021-22: “Inter pretendente kryesore: ja koeficenti. Milani eshte ne…”

ZYRTARE – Hapen bastet per Serie A 2021-22: “Inter pretendente kryesore: ja koeficenti. Milani eshte ne…”
Inter Club Staff

Skudeto i pare i Interit te Antonio Contes ka ardhur por per betting analyst, eshte thjesht fillimi i nje cikli te ri.

Vetem 24 ore pas fitimit te titullit ne menyre matemaktike nga ana e Interit, duket se zikalterit jane direkt pretendenti kryesor per sezonin e ri.

Kjo gje nuk ndodhte qe prej sezonit 2010-2011, ku skuadra e Tripletes ishte skuadra me favorite per fitimin e kampionantit, dicka qe nuk ndodhi me pas ne fund.

Por le te kthehemi te e tashmja dhe te zbulojme se bashku koeficentet per fitimin e Skudetos ne sezonin e ardhshem.

“Keshtu, ne kete moment qe po flasim, nje triumf tjeter i Interit ne Serie A ne sezonin 2021-2022 luhet me koeficentin e ulet 1,75.”

“Nderkohe, e dyta eshte Juventusi, qe eshte e distancuar keshtu nga Interi dhe koeficenti i saj eshte 2,50. Dicka qe kishte shume kohe qe nuk ndodhtee.”

“Nderkohe, kurorezohet perfundimisht edhe Atalanta si nje ‘pretendente serioze’ me nje koeficent prej 7,50.”

“Per momentin Milani eshte shume prapa, me nje koeficent 12, njesoj si edhe Napoli. Me pas vjen Roma dhe Lazio te cilat e kane 25 dhe 33 koeficentin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.