Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

300 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ja rekordi i pabesueshem ne Serie A nese Lautaro do te shitej tek Barcelona

Inter, ja rekordi i pabesueshem ne Serie A nese Lautaro do te shitej tek Barcelona
Inter Club Staff

Nje shitje e mundshme e Lautaro Martinez tek Barcelona me siguri qe nuk do te bente tifozerine e zikalter te hidhej nga gezimi.

Por ne shtepine e Interit, nga ana financiare, do te ishte nje mrekulli e vertete kjo shitje e zikalterve.

Sipas asaj qe shkruan La Gazzetta dello Sport, ne mes ekzsiton nje shifer e frikshme dhe nje rekord i ri per Serie A.

“Eshte thene qe marreveshja nuk do te behet e gjitha me pagese cash, por mund te futen edhe lojtare per te ulur klauzolen.”

“Por Interi nuk deshiron lojtare qe te ulet shume cmimi dhe po tenton te perfitoje sa me shume cash normalisht.”

“Ja: nese ne fund do te ndodhe keshtu, Lautaro Martinez do te behet shitja me e shtrenjte e te gjithe historise se Serie A ne absolut.”

“Me shume edhe se Paul Pogba, qe eshte ne krye te ketij klasifikimi special. Francezi u shit nga Beppe Marotta – qe sot ndodhet tek Interi – te Manchesteri per 105 milione euro, por 27 milione perfunduan ne xhepat e Mino Raiola.”

Keshtu e mbyll shkrimin e saj Gazzetta dello Sport e cila ka treguar sot se si Lautaro mund te hyje ne historine e Serie A si shitja me e shtrenjte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.