Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,073 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, me Lazion fillon cikli i pare i tmerrshem? “Ja super kalendari: ne vetem 20 dite do te luajne kunder…”

Inter, me Lazion fillon cikli i pare i tmerrshem? “Ja super kalendari: ne vetem 20 dite do te luajne kunder…”
Inter Club Staff

Lazio do te jete hapi i pare per Interin perpara fillimit te nje “cikli te tmerrshem” per sa i perket kalendarit.

Keshtu shprehet Tuttosport, e cila zberthen nje e nga nje kundershtaret e Interit qe do te jene perballe zikalterve ne vetem 20 dite.

“Te behet mire kunder Lazios sot do i jepte mundesi Inzaghit dhe lojtareve te tij qe te perqendrohen ne menyren e duhur per ndeshjet e radhes”.

“Eshte nje cikel qe mund ta quajme te tmerrshem sepse nga 30 gushti deri ne 18 shtator, ne vetem 20 dite, do te jene perballe gjashte skuadra”.

“Gjithcka do te filloje me Cremonesen, ne San Siro, diten e marte, ku do te kete nje San Siro tjeter te tejmbushur”.

“Nderkohe, direkt pastaj do e kete radhen Milan, ne nje derbi qe do te vendose shume per dy skuadrat nga ana e ambicjeve”.

“Me pas, e ka radhen ndeshja e pare ne Champions League, Torino ne Milano dhe prape nje ndeshje e dyte ne Champions League”.

“E ne fund fare, edhe nje transferte ne Udine, per te mbyllur kete cikel vertete te veshtire. Me pak fjale, nje fitore sot ndaj Lazios do te peshohej me flori nga Inzaghi. Do te ishte sinjali me i bukur dhe me i mbare per sezonin”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.