Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

422 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne Angli japin lajmin e keq: “Ja vendimi qe ka marre Lautaro per te ardhmen e tij: Interi e shqetesuar sepse mbi te eshte edhe City, jo vetem Barca.”

Inter, ne Angli japin lajmin e keq: “Ja vendimi qe ka marre Lautaro per te ardhmen e tij: Interi e shqetesuar sepse mbi te eshte edhe City, jo vetem Barca.”
Inter Club Staff

Lautaro Martinez eshte tashme nje sulmues me peshe nderkombetare, aq shume sa ka terhequr ne drejtimin e tij syte e gjysmes se Europes. 

Nuk eshte aspak nje mister qe numri 10 i Interrit eshte nje objektiv me shume se sa konkret i Barcelones.

Keta te fundit po tentojne prej muajsh te negociojne me Interin dhe ta rrembejne lojtarin argjentinas nga Milano.

Por sipas Sky Sport ne Angli, me sa duket, Manchester City e ka shume seriozisht pas vendimit te Gjykates se Arbitrazhit Sportiv.

 

 

Ata jane kthyer keshtu ne gare ne menyre te fuqishme per Lautaro Martinez: kjo sepse, Pep Guardiola e ka indentifikuar lojtarin si pasardhesin perfekt te Agueros.

“Citiziens jane admirues teper te medhenj te Lautaro Martinez dhe ky i fundit po refuzon cdo oferte qe i ka bere Interi.”

“Lojtari ka marre nje vendim per tu larguar nga Interi kete sezon dhe Interi eshte mjaft e shqetesuar: nuk do duhet te perballet vetem me Barcelonen por me fuqine ekonomike edhe te Manchester City.”

“Keta te fundit e shohin si perfekt per te zevendesuar El Kun dhe jane edhe ne nje pozicion me te mire nga ana monetare per te kenaqur Interin dhe kerkesen prej 111 milione eurosh qe ka Marotta per lojtarin”, tregon Sky Sports ne Agli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.