Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

864 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohen dy emrat qe ‘perjashtohen’ ne listen UEFA: “Per Gosens dhe Caicedo do te hiqet nga lista…”

Inter, zbulohen dy emrat qe ‘perjashtohen’ ne listen UEFA: “Per Gosens dhe Caicedo do te hiqet nga lista…”
Inter Club Staff

Me sa duket merkato e Interit do te beje qe te ndodhin ndryshime te rendesishme edhe ne listen UEFA te zikalterve.

Kete gje e kemi treguar dite me pare, kur kemi thene qe Gosens do te jete me siguri ne kete liste UEFA.

Por nderkohe ka pasur disa dyshime ne lidhje me emrin e Caicedo, sepse nuk kishte siguri nese ai do te perfshihej ose jo ne kete liste.

Ne fakt, sipas lajmeve te fundit, edhe Caicedo do te jete prezent ne kete liste me Inzaghin qe nuk e ka menduar dy here kur ka vendosur per perfshirjen e ekuadorianit.

“Ne rregull qe do te futet Gosens dhe Caicedo, por pyetja eshte nje tjeter. Kush do te largohet nga kjo liste?”

“Ne fakt puna per Interin eshte e thjeshte deri diku edhe ne kete aspekt, me zikalterit qe do te heqin nje lojtar te larguar dhe nje lojtar pothuajse te larguar.”

“I pari eshte Sensi, qe do te ike nga lista per ti lene vendin Gosens, me gjermanin qe ka luajtur edhe me pare ne ke te sezon te Champions me Atalanten.”

“Nderkohe Caicedo do te marre vendin e Kolarov, nje lojtar qe nuk eshte aspak ne planet e Interit. Ai ka shume probleme fizike dhe nuk eshte aspak nje siguri per zikalterit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.