Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

774 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER, NUK KA ME ASNJE DYSHIM: “Objektivi i madh i 2022 ka nje emer dhe nje mbiemer: ja detajet.”

INTER, NUK KA ME ASNJE DYSHIM: “Objektivi i madh i 2022 ka nje emer dhe nje mbiemer: ja detajet.”
Inter Club Staff

Me sa duket, objektivi i pare i madh i Interit per te perforcuar skuadren e Simone Inzaghi e ka nje emer dhe mbiemer.

Kete gje e shkruan Calciomercato.com, e cila zbulon keshtu objektivin kryesor te Beppe Marottes ne merkato.

“Eshte pikerisht Gianluca Scamacca objektivi i madh i 2022 per Interin. Eshte nje interes real, qe ka filluar shume kohe me pare.”

“Lojtari ka qene duke luajtur te Genoa kur eshte pare me kujdes nga scoutet e Interit dhe qe atehere kane ardhur kontaktet e para.”

“Por ky interes eshte bere me i forte ne kohet e fundit, ku lojtari po shkelqen me Sassuolon duke shenuar shume.”

“Pozicioni i Sassuolos nderkohe eshte shume i qarte: lojtari ne janar nuk eshte ne shitej sepse i vetmi sulmues qe pritet te largohet eshte Boga.”

“Nderkohe, ne qershor ata jane te hapur per nje largim te tij, por duhet qe ne kembim per te te vije oferta e duhur.”

“Nderkohe Marotta do te tentoje gjithcka qe tani per Scamacca. Nese nuk do ja dale, gjithcka do te shtyhet per ne qershor. Por idete e tij jane shume te qarta: sulmuesi italian eshte objektivi kryesor.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.