Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, po sikur te ndodhe surpriza e madhe? “Suning po mendon seriozisht qe ne 2022 te…”

Inter, po sikur te ndodhe surpriza e madhe? “Suning po mendon seriozisht qe ne 2022 te…”
Inter Club Staff

Pavarsisht se ne kete moment ka pasur pergenjeshtrime per sa i perket nje shitje te mundshme te Interit nga ana e Suning, e ardhmja zikalter eshte e gjitha per tu deshifruar.

Edicioni i perditshem i Tuttosport tregon sot nje skenar totalisht surprize, qe parashikon keshtu shitjen e Interit ne fund te ketij sezoni.

Suning nderkohe sipas tyre, do te jete thjesht nje spektatore. Pse? Sipas te perditshmes italiane, ata qe do te merren me procesin e shitjes se Interit mund te jene Oaktree.

Fondi amerikan qe ka huazuar te Suning 275 milione euro per mbarevajtjen e klubit duket se mund te marre ne dore frenat e tratatives se shitjes:

zhan

“Situata eshte gjithmone e me e veshtire per tu mbeshtetur. Dhe nuk perjashtohen aspak evolucionet  e papritura nga tani deri ne fund te sezonit.”

“Pas kontakteve te para me PIF, keta te fundit kane vendosur te investojne perfundimisht te Newcastle United.”

“Por normalisht nuk mund te perjashtohen aspak tratativa te tjera me Interin qe mund te perfundoje ne duart e tyre.”

“Gjithesesi, mund te ndodhe vertete surpriza e madhe: qe Suning ta kete shitur Interin pa pritur fundin e 2022. Gjithcka do te varet edhe nga menyra se si do te zhvillohen situatat ne Kine.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.