Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

434 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, revolucion ne krah: endrra e madhe e Contes mban vetem nje emer!

Inter, revolucion ne krah: endrra e madhe e Contes mban vetem nje emer!
Inter Club Staff

Nje nga objektivat e Interit eshte ajo qe te perforcohet me patjeter bateria e lojtareve te krahut ne dispozicion te Antonio Contes.

Ne mes te lojtareve qe jane te huazuar e qe nuk do te blihen si dhe te atyre qe mund te vijne, pritet te kete nje revolucion te vertete.

Tekniku zikalter ka kerkuar te pakten nga Beppe Marotta dhe Piero Ausilio dy blerje ne kete repart.

Ideja eshte qe teknikut ti permbushen deshirat sepse ata nuk duan te kene asnje alibi per sezonin e ardhshem ku Interi duhet te dale me patjeter me nje trofe te rendesishem.

Keshtu, endrra e madhe sipas Corriere dello Sport, mbetet Federico Chiesa, i preferuari i Contes por edhe i Marottes per krahun.

“Interi, ashtu si eshte bere me dije, deshiro nte perforcoje krahet. Nga interpretimet aktuale – Candreva, Young, D’Ambrosio, Moses, Biraghi dhe Asamoah – pritet te qendrojne vetem tre (te paret).”

“Conte deshiron dy blerje te forta per te perforcuar kete repart dhe nderkohe qe ne krahun e majte emri eshte ai i Emerson Palmieri (Chelsea) ne krahun e djathte mbetet Federico Chiesa i pari i listes.”

“Cmimi i tij i larte mund te mos jete nje problem sepse blerja mund te financohet nga operacioni Lautaro Martinez.”

“Gjithesesi, per te Interi pritet te mos shpenzoje me shume se 25-30 milione euro cash, sepse Radja Nainggolan dhe Henrique Dalbert mund te futen ne marreveshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.