Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

371 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Sky zbulon se cfare ndodhi dje ne Appiano: “Conte po jepte autografe dhe kur tifozet i kerkuan qendrimin…”

Inter, Sky zbulon se cfare ndodhi dje ne Appiano: “Conte po jepte autografe dhe kur tifozet i kerkuan qendrimin…”
Inter Club Staff

Mund te jete nje dite shume e rendesishme kjo ne shtepine Inter duke pare ate qe ka ndodhur ne oret e fundit.

Klubi diten e djeshme ka siguruar qe te marre nje financim te rendesishem nepermjet Suning nga Oaktree Capital.

Kjo do te thote se kasat e klubit jane te sigurta tashme dhe 275 milione euro do te injektohen pjese-pjese per te ndihmuar skuadren financiarisht.

Normalisht qe Suning i ka kushtuar jo pak ky financim, por ata kane arritur ti japin oksigjenin e nevojshem Interit ne kete moment.

“Po, e vertete. Ne shtepine Inter mund te kemi sot nje dite te rendesishme. Eshte perfolur shume edhe dje, por sot mund te ndodhe takimi Conte-Zhang.”

“Ne fakt, cdo dite eshte e mire qe ku takim te ndodhe, por deri me tani nuk ka pasur ndonje komunikim te vecante.”

“Presidenti Zhang – tregon Sky Sport – po pret kohen e duhur per tu takuar me tranjerin e per ti qartesuar atij gjithcka.”

“Nderkohe, dicka e rendesishme ka ndodhur dje ne Appiano Gentile: Conte i ka dhuruar nje sesion teper te gjate autografesh te gjithe tifozeve te pranishem jashte qendres sportive.”

“Por ne momentin ku ai eshte pyetur nga ata nese do te qendroje apo jo, ai nuk eshte pergjigjur dhe vetem ka buzeqeshur dhe ka ngritur vetullat. Nje pergjigje qe do te thote shume: as ai vete nuk e di se cfare do te ndodhe.”

Burimi: Sky Sport 24.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.