Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

868 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Spalletti kishte serish te drejte: Joao Mario ishte thjesht nje “problem”…

Inter, Spalletti kishte serish te drejte: Joao Mario ishte thjesht nje “problem”…
Ardis
  • On 30/10/2018, 16:44

Nje tjete prove fituese, kesaj rradhe e Spallettit.

Kur u publikuar formacioni i Inter-it per ndeshjen kunder Lazio-s, shume persona kane shtremberuar fytyren.

Joao Mario? Ky ishte mendimi i dyshimte i shume personave, qe pikerisht nuk e prisnin nje ndryshim te tille te Luciano Spalletti-t.

Dhe perkundrazi, serish edhe njehere, trajneri zikalter kishte te drejte: nga nje “problem”, tashme, portugezi mund te behet nje burim i vlefshem per te ardhmen.

Ne stadiumin Olimpik, sic shkruan Corriere della Sera, prova eshte kaluar me sukses:

“… Spallettiane-t luajne nje pjese te pare pothuajse perfekte, e mbushur me loje thelbesore dhe kualitet, te karikuar ne maksimum dhe ide te qarta nen shiun e rrembyer”.

“Brozovic zbret poshte per te ndezuar aksionin, Vecino deperton me nje zemerin te uritur, Joao Mario leviz pa u ndjere midis linjave, duke treguar kushtet fizike te larta dhe personalitet, por qe nuk eshte mposhtur nga qendrimi ne pankine”.

“Nje goditje surprize alla Spalletti: portugezi nuk luante tek Inter-i qe nga janari i kaluar dhe luajti ndeshjen e pare per kete sezon. prova u kalua me sukses. Dhe nga ky moment e tutje, duke konsideruar impenjimet e shumta, mund te konsiderohet nje burim i vlefshem sesa nje problem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.