Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

922 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Spalletti perballet me lojtaret: ja cfare i ka kerkuar tranjeri! Ne Appiano…

Inter, Spalletti perballet me lojtaret: ja cfare i ka kerkuar tranjeri! Ne Appiano…
Inter Club Staff

Te harrohet sa me shpejt humbja e San Siros kunder Parmes dhe perqendrimi te kthehet totalisht tek sfida ndaj Tottenham. 

Ky eshte objektivi i Interit qe neser do te debutoje ne Champions pas 6 vitesh mungese nga kompeticioni me i rendesishem Europian.

Keshtu, Luciano Spallettit do i takoje qe te gjeje nje zgjidhje taktive per te ringritur Interin e tij:

“Eshte tekniku ai qe duhet te gjeje zgjidhje inovative taktike – shkruhet tek Gazzetta dello Sport -. Carriera e tij eshte plot me Totti sulmues, Perrotta finalizues, Nainggolan trekuartis, mbrojtje me tre dhe gjera te ngjashme.”

“Po tashme mesazhi qe del i unifikuar nga dhomat e zhveshjes eshte ky: te gjithe jane ne diskutim, nuk ka asnje lojtar fiks apo pozite fikse ne fushe, te gjithe duhet te levizin.”

“Spalletti i ka rene ziles se zgjimit ne Appiano dje ne mengjes.”

“Ka kerkuar nje reaksion nervash te skuadres, pa i ngritur tonet ne ate pernballje 15  minuteshe me lojtaret. Gjithcka ka ndodhur pas ndeshjes ndaj Parmes.”

“Ne stervitje ishin prezent edhe Piero Ausilio dhe Giovanni Gardini, me te cilet tranjeri ishte takuar edhe te shtunen ne San Siro.”

“Eshte nje kampionat i ri qe te gjithe tek Interi e kishin menduar ndrushe. Por tani te gjithe po shpresojne per nje ndryshim rrenjesor te rezultateve dhe lojes qe ne ndeshjen ndaj Tottenham.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.