Inter Club Albania | October 4, 2022

738 views

Inter, test i mire ne Hamburg, perfundon 1-1

Xhorxh Gellci

Me dy gola te shpejte ne minutat e para te cdo pjese, miqesorja Hamburg-Inter fiksohet ne rezultatin 1-1: ne fillim Mauro Icardi ne pjesen e pare, pastaj Rudnevs ne fillim te pjeses te dyte. Gjithcka ka ndodhur ne nje ndeshje ku per Walter Mazzarrin nuk kane muguar indikatat pozitive: perballe nje kundershtari shume me perpara ne pregatitje, duke patur parasysh qe per nje jave fillon kampionatin, Interi ka treguar disa gjera te mira, sidomos ne planin fizik. Dicka per tu regjistruar ne korsite anesore, por edhe aksione interesante ne sulm me protagonist vecanerisht Rodrigo Palacio, qe ne dy raste i eshte afruar shume prane golit te 1-2. Tani Interi pritet nga Guinness International Champions Cup; veshtiresia rritet por Mazzarri mund te jete optimist.