Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 9, 2022

Scroll to top

Top

1,679 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, TMW jep lajmin e pabesueshem: “Po, gjithcka e vertete: Allegri i ka kerkuar Agnellit blerjen e… Skriniar. Ai do qe…”

Inter, TMW jep lajmin e pabesueshem: “Po, gjithcka e vertete: Allegri i ka kerkuar Agnellit blerjen e… Skriniar. Ai do qe…”
Inter Club Staff

Me te vertete nje lajm i pabesueshem ka ardhur pak minuta me pare nga TMW, e cila pas rreth nje jave nga lajmi i pare i Tuttosport per kete ceshtje, rikthehet perseri.

Behet fjale per Juventusin, qe sipas tyre eshte shume e interesuar per te marre sherbimet e Milan Skriniar, shtylles se mbrojtjes tek Interi.

“Ne kete moment qe po flasim, Juventusi po behet gati per nej revolucion sepse Giorgio Chiellini nuk do te rinovoje kontraten e tij.”

“Ai do te largohet dhe Juve do te gjendet ne nje situate te veshtire per te gjetur nje lojtar ne lartesine e kapitenit te saj.”

“Per kete arsye, Allegri do te ishte gati te bente cmendurira vetem e vetem qe te arrinte te Milan Skriniar, qe sipas tij eshte mbrojtesi me i forte ne Serie A.”

“Ai do te ishte gati te sakrifikonte edhe De Ligt qe te arrinte te sllovaku, por shanset qe Inter te shese lojtarin e saj te Juventusi ne kete moment jane totalisht zero.”

“Juventusi deshiron te perfitoje edhe nga kontrata e Skriniar qe eshte ne skadence ne 2023, por ne radhe te pare eshte vete lojtari qe nuk do ta bente dicka te tille, me pas klubi.”

“Pastaj, Skriniar nuk ka ndermend as te largohet nga Interi ne ndonje kampionat tjeter, ndersa nje transferim ne ndonje skuader ne Itali eshte totalisht nje situate jo realiste edhe pse deshira eshte e madhe e Allegrit qe e ka kerkuar Skriniar edhe te Agnelli.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.