Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,289 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, top playeri ne sulm eshte Dzeko. Prezantohet oferta prej 20 milione euro per City

Inter, top playeri ne sulm eshte Dzeko. Prezantohet oferta prej 20 milione euro per City
Ardi Deda

Inter leviz per nje sulmues te nje niveli te larte, sic eshte lajmeruar nga Thohir. Te reja vijne nga gazetari i Sportmediaset Marco Barzaghi, qe zbulon arsyen se perse i perzgjedhuri eshte Edin Dzeko. Ja dhe fjalet e tij: “Eshte kthyer ne Indonezi pasi u ka shpjeguar te gjitheve receten e tij per te sheruar Interin dhe per ta kthyer ate tek fitoret. Erick Thohir ka folur mbi te gjitha per 2-3 vite sakrificash te nevojshme per te sistemuar bilancin dhe  ne asnje menyre, nuk ka dashur ti beje tifozet qe te fillojne te enderrojne, por ka dashur edhe te mbaj te larte perqendrimin ne derby dhe ne 3 ndeshjet e fundit, por duket se eshte duke levizur dicka poshte perdes se mjegullt qe presidenti zikalter ka ngritur kohet e fundit, duke vazhduar te perserise tre emrat e njohur “Dzeko, Morata dhe Torres”. Ndoshta nuk eshte rastesi qe i permend sipas ketij rendi sepse mesa duket rrethi po shtrengohet gjithnje e me shume perreth Edin Dzeko, bomberi i Manchester City, qe mund te jete goditja e re e Interit. Inter duhet ti kete prezantuar tashme City oferten prej 20 milione euro, qe eshte e njejta shume e shpenzuar per Hernanes ne janar, per te perforcuar keshtu sulmin. Tratativa eshte ne rruge te mbare dhe pritet sigurimi i kualifikimit per Europa League e ardhshme ne menyre qe tratativa te mbyllet. Nje sakrifice e madhe qe do behet, e cila eshte akoma me shume e nevojshme pas lamtumires se Milito. Kemi miksin e duhur te eksperiences, Dzeko eshte 28 vjec, dhe ka uri per te fituar, sulmues i pare dhe i forte fizikisht, me teknike absolute dhe me 24 gola te shenuar ne 48 ndeshje midis Europes dhe Anglise per kete sezon. Nje luks per Pellegrini qe tek City e ka perdorur jo sa duhet dhe vetem tani drejtuesit e City jane duke rivleresuar pozicionin e tij me rinovimin qe deri para pak javesh ishte thjesht nje fantazi. Tek Interi i Mazzarrit, qe e kerkon prej kohesh do te ishte nje thesar, nje lojtar qe se bashku me Palacio do te formonte nje sulm original dhe te pasur: trenza dhe Edin se bashku me nje Icardi te pacipe si nje perberes i trete special per te zgjidhur ndeshjet, ne nje sezon ku Interi do te kete nevoje me siguri per me shume sulmues ne repart. Tani kemi derbin dhe Thohir ka kerkuar nje prove karakteri, si ne ndeshjen e kaluar, per te siguruar vendin e peste dhe per tu perqendruar me pas ne merkato: me pare Europa, pastaj Dzeko dhe dy goditje te tjera per te rikthyer Interin tek fitoret”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.