Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

988 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter deshiron Dzeko, por Torres eshte okazioni. Chelsea…

Gazzetta – Inter deshiron Dzeko, por Torres eshte okazioni. Chelsea…
Xhorxh Gellci

Mund te kete nje shtyse ne merkaton e Interit dhe prezenca e drejtuesve zikalter ne mbremjen e Champions League ne Londer eshte konfirmimi.

Thohir dhe bashkepunetoret, sipas Gazzetta dello Sport, kane bere nje sondazh me Chelsean per te kuptuar situaten e Obi Mikel, por mbi te gjitha ate te Torres, qe dy dite me pare ka deklaruar se deshiron te qendroje ne Londer. Ne thelb, nga klubi anglez kane ardhur sinjale hapjeje. Mendohet se mund ta bindin qe te mos humbase nje vit tjeter duke zgjedhur Interin ne huazim te thjeshte, keshtu duke respektuar kontraten deri ne 2016. Ne te gjithen kete, kuptohet qe do te jete i rendesishem futja ne Europa League. Eshte e qarte qe cfaredo strategji mbi Torres do te aplikohet ne fund te sezonit, pasi gjate kesaj kohe zikalterit duan te kuptojne sa mundesi ka per te arritur tek Dzeko, qe deri me sot ngelet i preferuari.

Deri ne kete pike, per Dzeko eshte shume e veshtire te arrihet, kurse per Torres mendohet se mund te jete nje mision me i thjeshte, prandaj kane filluar disa kontakte paraprake. Pa harruar edhe punen e Mourinhos, i cili mund te perfshihet ne bindjen e lojtarit…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.