Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

582 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vendoset gjithcka per 22-23: “Ja kur do te mblidhet skuadra ne Appiano. Ne fillim do te mungoje…”

Inter, vendoset gjithcka per 22-23: “Ja kur do te mblidhet skuadra ne Appiano. Ne fillim do te mungoje…”
Inter Club Staff

Beppe Marotta dhe Piero Ausilio po punojne fort qe ne muajin qershor dhe kjo eshte teper e pazakonte per nje merkato qe mbaron ne gusht.

Por per kete ka folur sot Tuttosport, e cila ka treguar edhe arsyen e madhe se pse Inter ka zgjedhur kete rruge.

“Eshte shume e thjeshte. E tha edhe vete Beppe Marotta ne nje interviste shume pak dite me perpara per mediat.”

“Duam qe brenda qershorit te dhurojme per Inzaghin nje skuader te kompletuar tha CEO zikalter, edhe pse dicka e tille do te jete e veshtire.”

“Gjithesesi qellimi eshte ky. Pse? Sepse ne daten 06 korrik do te filloje ne Appiano Gentile grumbullimi i sezonit te ri.”

“Eshte vendosur tashme dhe Inzaghi eshte gati qe ne diten e pare “te shkolles” te kete shumicen e skuadres.”

“Ne kete takim te pare do te mungojne lojtaret qe kane qene te grumbulluar me kombetaren (si Barella, Bastoni, Skriniar, Dzeko, Dumfries) te cilet do te bashkohen me vone.”

“Por do te kete edhe nga ata lojtare qe do te heqin dore nga pushimet per te qene ne Appiano me siguri qe prej dites se pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.