Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

293 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet obsesioni i vertete i Lautaros: “Ajo qe ka thene dje pas ndeshjes eshte dicka e padegjuar nga ai me pare…”

Inter, zbulohet obsesioni i vertete i Lautaros: “Ajo qe ka thene dje pas ndeshjes eshte dicka e padegjuar nga ai me pare…”
Inter Club Staff

Ka qene Lautaro Martinez lojtari i ndeshjes se djeshme qe hapi Vitin e Ri te Serie A 2021, Inter-Crotone.

Sulmuesi zikalter ka qene autor i nje triplete dhe ka marre topin ne shtepi ne fund te ndeshjes, por Calciomercato.com eshte ndalur shume tek fjalet e lojtarit ne fund te ndeshjes.

Ja cfare kane shkruar ata: “Ky Lautaro Martinez eshte nje produkt direkt i tranjerit te Interit, Antonio Conte.”

“Ky Lautaro eshte nje gezim per lojtarin vete, por edhe per Antonio Conten, qe sulmuesit te tij, prej kohesh, i kerkon nje rritje mbi te gjitha psikologjike.”

“Kjo sepse Lautaro humbet kur deshira i kthehet ne obsesion. Shpesh here limiti i tij ka qene pikerisht ky.”

“Toro nuk arrin te tregoje vlerat kur kerkon me force te beje gjera ne fushen e lojes dhe perfundon duke bere gjithcka gabim. Por me sa duket, kjo eshte lene pas shpines.”

“Prandaj ne te kalueren e kemi pare shpesh here Lautaron te kete periudha te ndricuara plot drite dhe periudha te errta qe kane zgjatur me ndeshje.”

“Por Conte po merret vecanerisht me te dhe po e rrit. Eshte pikerisht kjo puna me e madhe e Contes me te.”

“Conte eshte munduar ti fuse ne mendje se nje sulmues nuk mund te jetoje vetem me gola, por edhe me shume gjera te tjera.”

“E keshtu, fjalet e Lautaros pas ndeshjes me sa duket tregojne me se miri punen e Contes:

“Nuk ka rendesi nese goli vjen apo jo, une luaj dhe vrapoj per skuadren time Inter”, ka thene ish-lojtari i Racing.”

“Fjale keto qe vijne direkt nga libri i Contes dhe qe me sa duket Lautaro i ka mesuar permendesh. Rritja e tij kalon pikerisht nga keto gjera te vogla. Mbase me ne fund ai eshte ne rrugen e duhur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.