Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

311 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Zhang gati ti jape nje mesazh te qarte edhe lojtareve? “Pasi ka folur me Inzaghin, tani lojtareve do i thote se…”

Inter, Zhang gati ti jape nje mesazh te qarte edhe lojtareve? “Pasi ka folur me Inzaghin, tani lojtareve do i thote se…”
Inter Club Staff

Steven Zhang ka vendosur dicka te rendesishme: te qendroje prane Interit ne cdo moment ne kete fund sezoni.

Presidenti zikalter me sa duket e ka marre kete vendim duke pare edhe momentin delikat te skuadres dhe do te jete me skuadren edhe ne transferten e Torinos.

Ideja e tij eshte qe ne keto dy muaj, Inzaghit dhe lojtareve te mos i mungoje ne asnje moment mbeshtetja e klubit.

Per kete flet sot La Gazzetta dello Sport e cila tregon edhe per nje mesazh te qarte te Presidentit per lojtaret.

“Ai ishte kthyer per te qendruar prane skuadres ne momentin e trofeut te pare te sezonit te ri por edhe per te siguruar bondin e ri per klubin.”

“Por me pas, nderkohe qe te gjithe prisnin qe ai te largohej, Steven ka qendruar ne Milano prane klubit zikalter.”

“Zhang ka dashur qe te qendroje prane skuadres dhe teknikut. Do e beje kete gje edhe ne Torino ne Allianz Stadium.”

“Presidenti zikalter nderkohe pasi ka karikuar Inzaghin me disa fjale vertete motivuese, tani do te flase edhe me lojtaret.”

“Ai e ka kuptuar momentin deciziv dhe do i thote edhe lojtareve dy koncepte te qarta: mbeshtetje dhe afersia e klubit ne kete moment eshte e gjitha per ta. Objektivi mbetet ai i madh, trofeu i Serie A.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.