Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

479 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi e ka shume seriozisht per Malcom. Dje takimi i pare, ne marreveshje edhe Biabiany: ja detajet!

Interi e ka shume seriozisht per Malcom. Dje takimi i pare, ne marreveshje edhe Biabiany: ja detajet!
Inter Club Staff

Interi e ka shume seriozisht per Malcom. 

Sulmuesi i datelindjes 1997, i cili gjuan me te majten, i pelqen shume zikalterve. Aq shume sa zikalterit dje kane takuar drejtuesit e Bordeaux ne Milano pikerisht per te folur per brazilianin.

E konfirmon kete gje La Gazzetta dello Sport, e cila shkruan:

“Dje ne Milano ka pasur zhvillime te rendesishme. Nje dreke ne Milano ku ne te kane marre pjese drejtori sportiv zikalter Piero Ausilio dhe drejtori i pergjithshem francez, Alain Deveseleer. Nje takim eksplorativ sepse kosto e kartonit te brazilianit per momentin eshte 40 milione euro.”

“E vetmja gje e sigurt tani, eshte interesi real i Interit. Ai i pelqen prej kohesh zikalterve, por kete sezon ka shkelqyer duke shenuar edhe 12 here ne 35 ndeshje ne kampionat. Takimi i djeshem nuk mund te spostoje ekuilibrat duke pare se Interi ka nevoje qe deri me 30 qershor te rregulloje bilancin e saj, por eshte nje pike e mire nisje dhe per te hedhur bazat per nje zhvillim te rendesishem ne muajin korrik.”

I rritur tek Corinthians, Malcom eshte nje sulmues krahu qe gjuan me te majten, por dashuron te niset nga krahu i djathte qe me vone te bej assist ose te gjuaje ne porte. Ai eshte pothuajse identik me Douglas Costa. “Bordeaux nuk duket se ka deshire te beje ulje per djaloshin. Eshte normale sepse jemi ne ditet e para te qershorit. Duhet pritur nje muaj per te pare nese ke marzhe manovrimi”, shpjegon e perditshmja italiane.

Ne kete marreveshje mund te perfshihet Jonathan Biabiany, element qe pelqehet shume nga francezet.

“Raportet ndermjet dy klubeve jane shume te mira, nuk perjashtohet qe te gjendet nje rruge e perbashket qe i pelqen te dy klubeve – nenvizon Gazzetta -. Sigurisht qe mbi Malcom nuk mungon as konkurenca e klubeve me te mira ne bote sepse ai eshte nje nga talentet me te medhenj ne qarkullim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.