Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi me fat? Jo, shtyllat e traversat i kane kushtuar 9 pike: eshte nje rekord

Interi me fat? Jo, shtyllat e traversat i kane kushtuar 9 pike: eshte nje rekord
Bujar Berishaj

Ajo qe definohej si skuadra me me fat ne pjesen e pare te sezonit, nese shikojme te dhenat, eshte skuadra qe ka goditur me shumti shtylla dhe traversa ne kampionat, po flasim per Interin.

Zikalterit i prijne kesaj renditje me 21 shtylla te goditura, me shume se cdo ekip tjeter. Por qe per fat te keq te lene vetem shije te hidhur kur te kujtohen ndeshje te caktuara.

Jane episode qe kane mundur t’i dhurojne Icardit me shoke deri ne 9 pike me shume ne klasifikim. Rekordmenet zikalter jane Perisic dhe Skriniar me nga 4 shtylla/traversa te goditura. Pastaj vjen Candreva te cilit shtylla i ka mohuar golin 3 here kete sezon.

Me nga 2 shtylla/traversa te goditura vijne edhe Icardi, Brozovic, Vecino e D’Ambrosio. Pastaj Cancelo dhe Rafinha me nga 1.

Sic kujton Tuttosport, zikalterit megjithate eshte dashur te falenderojne eshte shtyllat e traversat e Handanovic qe kete sezon jane goditur 12 here.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.