Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,287 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic drejt rinovimit. Erkin shume afer Interit! Telles…

Bujar Berishaj

Interi ka filluar te punoj per sezonin e ardhshem dhe nje prej synimeve te klubit zikalter eshte qe te blindoj kroatin Marcelo Brozovic qe shpesh eshte lidhur edhe me nje largim.

Eksperti i merkatos, Gianluca Di Marzio raporton qe dje ka pasur nje takim me agjentin e tij per te diskutuar rinovimin e kontrates. Sic mesohet ka pasur hapa konkret perpara dhe duket se e ardhmja e Brozovic do te jete akoma zikalter.

Nderkohe, akoma sipas Di Marzio, Interi eshte nje hap larg Caner Erkin, mbrojtes i krahut te majte qe mund te luaj edhe si mesfushor. Zikalterit kane ofruar nje kontrate tre vjecare me 2 milione ne sezon, shifra ne te cilat po punohet akoma per te arritur tek kerkesat e lojtarit. Tratativa duket se eshte drejt perfundimit, pastaj momenti i testeve mjeksore dhe firmes.

Ky transferim nga Turqia do te perjashtonte perfundimisht nje tjeter lojtar qe ka ardhur nga Turqia gjate merkatos se veres. Po flasim per Alex Telles, qe duket gjithmone e me afer rikthimit te Galatasaray.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.