Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

2,995 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi mese i kenaqur nga Vanheusden, Laifis: “Nese vazhdon te luaje keshtu…”

Interi mese i kenaqur nga Vanheusden, Laifis: “Nese vazhdon te luaje keshtu…”
Ardis
  • On 11/01/2019, 20:21

Sezoni i Zinho Vanheusden tek Standard Liege ka kaluar ne dy momente: momenti i pare eshte fillimi ne tribune dhe pankine. Momenti i dyte eshte momenti me i mire per mbrojtesin ne pronesi te Interit.

Qekur Michel Preud’homme ka vendosur ti jape besim, mbrojtesi eshte bere nje shtylle e skuadres, duke vene ne dukje kualitetet e tij te medha. Lojtari eshte ne rrugen e duhur per tu bere nje nga mbrojtesit me te mire ne Belgjike:

“Nese vazhdon te luaje, e parashikoj qe te luaje ne nje nga skuadrat top europiane”, komenton shoku i tij skuadres Kostanios Laifis. Sebashku me Christian Luyindama, Standard ka nje mbrojtes qendre te trete ne rradhe e tij.

Por Laifis shikon nje diference te madhe midis kongolezit dhe Vanheusden. “Nuk me interesin se me ke luaj ne mbrojtje, edhe pse diferenca eshte e madhe, ne dyluftimet ajrore eshte me mire Christian, ndersa duhet te bej me shume me Zinho, me kete te fundit ka me shume komunikim”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.