Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,438 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inzaghi, cfare fjalesh per Interin: “I kemi bere dy gola, por ju nuk po thoni dicka: ata jane sot per sot…”

Inzaghi, cfare fjalesh per Interin: “I kemi bere dy gola, por ju nuk po thoni dicka: ata jane sot per sot…”
Inter Club Staff

Me Conten ai eshte perqafuar ne fillim te ndeshjes sepse e ka shume mik, por eshte pershendetur ngrohte edhe ne fundin e saj.

Benevento i Pippo Inzaghi ka pesuar pese gola nga Interi por ne fund te ndeshjes kunder zikalterve, ai ka dhene nje interviste teper te ngrohte ne drejtim te Interit.

“Kemi pesuar gol ne minutat e para? Nuk me shqeteson gjendja mentale e skuadres, ai gol i pesuar ska lidhje me kete.”

“Ne Serie B nuk kishim pasur keto lloj veshtiresish por tani do duhet te mesohemi me keto veshtiresi.”

“Kemi marre lojtare me eksperience pikerisht per kete pune. Skuadra mua me ka pelqyer per sa i perket karakterit dhe deshires.”

“Kemi bere edhe nje shtylle por i kemi shenuar dy gola Interit qe per mua eshte nje nga mbrojtjet me te forta ne Europe. Nuk ishte dicka e thjeshte.”

“Me siguri do duhet qe te mbajme nje mentalitet sulmues, por duhet te permiresohemi ndjeshem. Keto ndeshje te bejne mire qe te rritesh.”

“Conte eshte i forte per tu perballur? Antonio eshte nje nga me te miret dhe eshte i forte dhe i zoti.”

“Por Interi qe ai ka eshte nje skuader e madhe gjithashtu. Nuk me habit fare kjo force qe ka krijuar Interi. Qe kur i sheh qe zbresin nga autobuzi e kupton se me ke do te perballesh.”

“Direkt mendoja per zevendesimet qe do te bente Interi pas asaj qe ndodhi me Fiorentinen dhe gjithcka behej me e veshtire ne mendjen time, jo me ne fushe.”

“Kemi kerkuar qe te bejme nje figure te mire por ishte e veshtire me kete Inter…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.