Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

306 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ish-lojtari i Lazios sulmin Inzaghin: “Kush ka humbur pike ne kete jave te Serie A kurre nuk ka…”

Ish-lojtari i Lazios sulmin Inzaghin: “Kush ka humbur pike ne kete jave te Serie A kurre nuk ka…”
Inter Club Staff

Inter ka humbur me Sassuolon nje ndeshje teper te rendesishme, por ne javen e fundit te Serie A asnje skuader e vendeve te para nuk fitoi.

Perjashtim beri vetem Fiorentina, por ata jane shume larg nga vendi i pare dhe eshte nje fitore me shume per Europa League se sa per ndonje objektiv tjeter.

Keshtu, ne studiot e DAZN ka qene prezent ish-mesfushori i Lazios, Marco Parolo, i cili eshte ndalur ne vecnati tek Interi.

Fjalet e tij kane qene te renda per Inzaghin dhe nga shume eshte pare si nje sulm i ish-lojtarit te tij ndaj teknikut qe e ka drejtuar per vite me radhe te Lazio.

“Cfare kam vene re nga kjo jave e Serie A? Ka qene nje jave ku shume skuadra kane deshtuar qe te fitojne.”

“Ishte momenti ta benin kete, te tregonin dhembet dhe forcen e tyre por nje gje e tille nuk ka qene aspak e mundur per to.”

“Nuk e di nese eshte nje limit, por nga skuadra tranjeret duhet te nxjerin gjithmone maksimumin ne cdo situate. Interi ishte shume dobet ne kete jave.”

“Por dicka qe kam vene re eshte se te gjithe ata tranjere qe kane humbur pike ne kete turn nuk kane fituar kurre nje Scudetto”, e ka mbyllur fjalen e tij Parolo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.