Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

567 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eriksen ka bere nje pakt te fshehte me Conten? “Gjithcka per danezin do te vendoset…”

Eriksen ka bere nje pakt te fshehte me Conten? “Gjithcka per danezin do te vendoset…”
Inter Club Staff

“Ne daljen e pare sezonale te Interit, Eriken nuk ka bindur aspak ne rolin e trekuartistit ne kete skuader.”

“Danezi, qe kur ka ardhur ne Itali, nuk ja ka dale dot qe te igranoje dhe e ardhmja e tij ka qene ne cdo moment ne dyshim.”

Keshtu e nis shkrimin e saj La Gazzetta dello Sport, e cila tregon edhe per nje ‘pakt te fshehte’ ndermjet Eriksen dhe Contes.

“Jane rreth 27 milionat e eurove qe jane investuar nga Interi ne janar per ta marre lojtarin nga Tottenham Hotspurs.”

“Jane shume per nje kontrate qe do te skadonte ne 30 qershor, duke qene se palet kishin rene dakort per nje transferim ne vere tek Interi.”

“Por deshira e Barcelones per te mbajtur Vidal ne janar beri qe Interi te hidhej ne sulm per ish-lojtarin e Ajax duke mbyllur gjithcka qe ne janar.”

“Por tete muaj pas ardhjes se tij, eshte shume e veshtire qe te besh nje vleresim per kartonin e tij.”

“Me siguri jo me pak se 27 milione euro, por as 50-60 milione euro qe flitej ne muajt e kaluar kur Eriksen afrohej me emrin e Real Madrid.”

“Ai tani si fillim do te provoje te binde Interin, ndryshe nje shitje ne janar do te ishte dicka qe mund te ndodhe vertete.”

“Ne 4 janar nis merkato dhe me Europianin perpara, Erisken nuk mund ti lejoje vetes qe te deshtoje edhe nje sezon tjeter.”

“Prandaj ai ka bere nje ‘pakt te fshehte’ me Conten.”

“Deri ne janar do te provoje gjithcka per te fituar minuta ne fushen e lojes, por nese minutazhi do te jete i ulet si ne sezonin e shkuar, ai do te kerkoje ‘leje’ per te shkuar per te luajtur diku tjeter, te pakten per 6 muaj.”

“Por tani per tani ka nje lajm te mire per te: Conte i shikon te gjithe ne mesfushe si te barabarte dhe ai do te kete shanset e tij per te treguar vlerat ne fushen e lojes.”

“Kjo gje u pa edhe ndaj Fiorentines, ku ai e nisi ndeshjen nga minuta e pare, ndryshe nga sa ishte parashikuar gjate gjithe javes.”

“Nderkohe qe mediat parashikonin nje Roberto Gagliardini nga minuta e pare dhe nje 3-5-2, Conte e futi danezin nga minuta e pare dhe formacioni ishte nje 3-4-1-2.”

“Nje skeme e bere enkas per te nga tranjeri ku ai mund te shprehe te gjithe arsenalin e tij si trekuartist.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.