Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

508 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Italia, nje apo dy interista ne fushe sot ne Euro2020? “Ja formacioni qe ka zgjedhur Mancini: ne fushe edhe…”

Italia, nje apo dy interista ne fushe sot ne Euro2020? “Ja formacioni qe ka zgjedhur Mancini: ne fushe edhe…”
Inter Club Staff

Ka nje pritshmeri shume te larte per Italine dhe per Euro2020 diten e sotme sepse gjithcka merr udhe pikerisht me te kalterit.

Ndeshja qe do te inaguroje Euro2020 do te luhet pikerisht ne Rome, dhe perballe do te jete Turqia e Gunes.

Ky eshte nje kundershtar shume i rrezikshem per Italine sepse Turqia ka qene shume e forte edhe ne Kualifikueset.

Nderkohe, Mancio duket se do te konfirmoje 4-3-3 e tij, te cilin e ka perdorur gjithmone qe prej momentit qe eshte ulur ne drejtim te Italia.

Gjtihcka do te filloje pa Verratin, por do te jete Locatelli ai qe do te kompletoje mesfushen bashke me zikalterin Barella dhe Jorginho.

Nderkohe, ne porte do te jete Donnaruma dhe perpara tij Florenzi, Bonucci, Chiellini dhe Spinazzola me Bastonin keshtu qe e nis nga stoli.

Per sa i perket sulmit, ne te djathte do te luaje Berardi ne qender Immobile dhe ne krahun e majte napoletani Insigne.

FORMACIONI I MUNDSHEM I ITALISE (4-3-3): Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.