Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

647 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta nuk i beson syve: “Inter, ja dy emrat qe vendosin perfundimisht se ata jane tashme nje TOP KLUB.”

Gazzetta nuk i beson syve: “Inter, ja dy emrat qe vendosin perfundimisht se ata jane tashme nje TOP KLUB.”
Inter Club Staff

Pertej disa problemeve ne mbrojtje ku Interi duhet te punoje shume ne prag te ndeshjes me Lazion, ajo e djeshmja ka qene nje ndeshje shume e mire nga Interi.

Pese gola, nje dominim total i ndeshjes dhe nje sinjal teper i forte per te gjithe kampionatin dhe per te gjithe ata qe kane dyshime.

Per kete flet La Gazzetta dello Sport, e cila shkruan nder te tjera si me poshte:

“Te ben me shume pershtypje sjellja prej skuadre qe di te jete dominante dhe cinike atehere kur duhet, ne momentin e duhur.”

“Por qe di te menaxhoje edhe situata te veshtira, kur nuk mund te kete zoterim topi. Por situata te tilla per kete Inter jane shume te pakta.”

“Dje ne fushen e lojes plot 66% mbajtje topi, nje numer shume i larte ky. Interi ndryshon shtate lojtare ne formacionin e pare, por ne nivel loje nuk humbet asgje.”

“Me sa duket, turnover per Interin nuk eshte me nje problem. Nuk eshte fare problem, nese duhet ta themi ne menyren e duhur.”

“Interi me dy blerje i ka treguar te gjitheve se ata tashme jane nje TOP KLUB: Hakimi dhe Vidal. Njeri nje tren dhe tjetri qe tani lider.”

“Por te mos harrojme as Sanchez, qe eshte ne dimensionin e tij ideal tek Interi. Nente gola ne total ne dy ndeshjet e para per Interin eshte dicka qe nuk ndodhte qe prej 1961. E keni idene sa vite kane kaluar apo jo?”

“Por Interi ka pesuar pese gola ne dy ndeshje. Kjo eshte nje shenje c’ekuilibrimi qe duhet punuar menjehere sepse direkt eshte Lazio perballe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.