Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,549 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Juve kerkon Brozovic, ka ofruar 20 milion, Inter pret te pakten 25. Situata do jete me e qarte brenda 48 oreve.

Juve kerkon Brozovic, ka ofruar 20 milion, Inter pret te pakten 25. Situata do jete me e qarte brenda 48 oreve.
  • On 14/08/2016, 10:29

“Marcelo Brozovic eshte zgjidhja e oreve te fundit ne shtepine e juventusit”. Kete lajm ka shkruar Corriere dello Sport, per mesfushorin qe bardhezinjte kerkojne, emri i fundit eshte ai i kroatit zikalter. Juventus ka kontaktuar drejtuesit e fondit Doyen, por pergjigja ka qene se ofertat qe do vijne nga jashte, duke pare situaten e Brozo ne Milano jane me te preferuara nga lojtari, dhe shume me te mira per Inter qe nuk do te forcoje nje rival.

“Inter ka paguar 8 milion per Brozovic, dhe kerkon te pakten 25-30 per ta lene te lire. Kjo shitje mund te behet edhe per faktin se Joao Mario eshte drejt konfirmimit dhe Icardi do qendroje. Juve po punon keto ore me Doyen dhe kerkon ta mbylle brenda 48 oresh ne menyre qe ta kete lojtarin te bashkuar me grupin. Por do vije momenti i takimit me Inter, per Brozovic ofron gati 20 milion keto te ardhura te fituara nga largimi i Simone Zaza”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.