Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

1,007 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Keita Balde, cfare dhurate per Spallettin: ja sa do te kushtoje ai! Nje super pune nga Ausilio sepse…

Keita Balde, cfare dhurate per Spallettin: ja sa do te kushtoje ai! Nje super pune nga Ausilio sepse…
Inter Club Staff

Ja tek po mer jete merkato zikalter ne keto dite te fundit. 

Ne pritje te lajmeve te mira nga Madridi per sa i perket Modric, Interi po behet gati te mbylle nje tjeter super goditje ne kete merkato.

Pasi ka punuar larg reflektoreve, drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio duket se eshte shume afer mbylljes se marreveshjes per transferimin e Keita Balde ne Milano duke i dhuruar keshtu Spallettit me te njejten formule (e vetmja e lejuar nga FPF) te huazimit me te drejte blerje.

Kete gje e konfirmon La Gazzetta dello Sport:

“Spalletti do te kete ne dispozicion nje lojtar qe vrapon shume neper hapsira si dhe qe ka kapacitetin qe te perdore topin me shpejtesi.”

“Ai eshte ai lloj lojtari qe te ndryshon lojen nga momenti ne moment, nje nje fraksion loje.”

“Tek Lazio luante ne te majte, gje qe mund te beje qe tifozet zikalter te shqetesohen per te ardhmen e Perisic.”

“Por ne realitet nuk kane pse, sepse zerat per nje interesim te Bayern Munich per Perisic duket se nuk e kane shqetesuar Interin sepse kroati nuk eshte ne listen e lojtareve te shitshem.”

“Zikaterit nderkohe kane vene ne merkato Joao Mario dhe Antonio Candreva, ky i fundit eshte futur edhe ne tratativen me Monaco.”

“Keita nderkohe mund te luaje shume mire si ne krahun e djathte por edhe ne te majtin, pikerisht si Politano.

“Por Keita mund te luaje edhe si sulmues kryesor ose i dyte, pra mund te zevendesoje si Icardin por edhe Lautaron.”

“Keshtu, ish-lojtari i Lazios me Lautaron, ish-lojtarin e Sassuolos, Karamoh dhe Nainggolan (qe mund te luaje edhe me prapa si mesfushor qendre) i japin Spallettit mundesine te kete shume zgjedhje te ndryshme sulmuese dhe jo vetem por edhe mundesine per te ndryshuar modulin disa here gjate lojes.”

“Pikerisht ky mund te jete celesi i suksesit te Interit ne kete sezon: fakti qe zikalterit do te kene kaq shume alternativa.”

“Por kur shikon se Keita ndermjet huazimit dhe blerjes mund te kushtoje per zikalterit rreth 30 milione euro dhe do te jete i perdoreshem edhe ne Europe, atehere cdo gje te ben te mendosh se edhe kesaj radhe Ausilio po ve ne jete nje super marreveshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.