Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

317 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kupa e Italise, ndryshon perseri data e Napoli-Inter? “Tashme eshte pothuajse e sigurt qe kjo ndeshje…”

Kupa e Italise, ndryshon perseri data e Napoli-Inter? “Tashme eshte pothuajse e sigurt qe kjo ndeshje…”
Inter Club Staff

Pas zyrtarizimit te fillimit te Serie A dhe zyrtarizimit te kalendarit te saj, tani po priten te reja edhe per sa i perket gjysmefinaleve te Kupes se Italise.

Kjo sepse Interi dhe te tjerat po mundohen qe ta shtyjne ndeshjen e pare ne kompeticionin italian.

Sipas La Gazzetta dello Sport, pergjigja mund te vije pas disa oresh pasi te konsultohen me ministrine perkatese.

“Ne kete moment, orientimi i shtyrjes se dates duket pozitiv dhe mund te ndodhe vertete e nje vendim per kete pritet sot.”

“Te mos harrojme: sot eshte dita qe qytetaret e Italise mund te levizin nga qyteti ne qytet pa asnje ndalese pas disa muajsh.”

“Prandaj, sot eshte nje dite me e zene se te tjerat per ministrite, por ata mund te marrin vendimin qe ndeshjet e Kupes se Italise te shtyhen me nje dite.”

“Gjithesesi, ky vendim mund te vije edhe gjate dites se neserme. Nje pergjigje pozitive do i hapte driten jeshile qe Lega Serie A te zyrtarizoje keshtu edhe daten e Napoli-Inter dhe Juve-Milan.”

“Kujtojme qe finalja eshte e sigurt qe do te luhet ne daten 17 qershor 2020 sepse me vone nuk mund te luhet dot sepse fillon zyrtarisht Serie A.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.