Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

La Gazzetta zbulon: “Ja ideja e re qe ka Agnelli per Super League: deshiron qe te behet me dy…”

La Gazzetta zbulon: “Ja ideja e re qe ka Agnelli per Super League: deshiron qe te behet me dy…”
Inter Club Staff

Diten e sotme ka dale ne pah edhe lajmi per Super League dhe idene e klubeve per tu rikthyer perseri te kjo ide.

Per kete nderkohe ka folur edhe La Gazzetta dello Sport sot, e cila flet edhe per idene me te fundit te Agnellit per kete kompeticion te ri.

“Do te kete me sa duket dy kategori edhe ne kete kompeticion. Kjo eshte ideja me e fundit e numrit nje te Juventusit.”

“Pra, ne kategorine e pare do e nisin skuadrat me te forta, ndersa ne kategorine e dyte skuadrat pak me te vogla.”

“E veshtire te imagjinohet fiks ideja qe Agnelli ka ne koke, por nga lajmet e para, pritet te jete kjo me renie dhe ngjitje nga kategoria ne baze te rezultateve.”

“Superliga e re sipas lajmeve te fundit mendohet te jete gati ne 2024, dhe do te zevendesoje Champions Leaguen e sotme.”

“Por nje tjeter e re eshte edhe fakti se mendohet se kesaj radhe mund te kete 24 skuadra ne kampionatin e katagorise se pare europiane te Super Liges dhe rreth 20 skuadra ne kategorine e dyte.”

“Kjo do te perfshinte shume klube ne Europe dhe do i jepte mundesi keshtu shume klubeve te perfitonin nga milionat e Super League.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.