Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

464 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

LIVE – Politano sapo ka mberritur ne seline e Interit: tani hidhet hapi me i rendesishem

LIVE – Politano sapo ka mberritur ne seline e Interit: tani hidhet hapi me i rendesishem
Inter Club Staff

Tratativa e Interit dhe Sassuolos qe shikon Matteo Politanon nje futbollist te Interit, pritet te zyrtarizohet vetem pas pak.

Pas bazave qe jane hedhur dje, tashme ndermjet klubeve dhe lojtarit ka dakordesi te plote.

Keto me poshte jane ngjarjet me te rendesihme te Politano-Day:

19:15 – Matteo Politano ka mberritur ne seline e Interit ne rrugen Vittorio Emanuele ll.

18:50 – Ashtu si thote Gianluca Di Marzio, gazetari i Sky Sport, pas pak minutash Politano pritet ne seline e Interit per te hedhur firmen ne kontrate qe do e lidhe me Interin per pese sezonet e ardhshme. Ky eshte hapi me i rendesishem i tratatives.

18:25 – Matteo Politano ka perfunduar pjesen e pare te vizitave ne CONI: “Cdo gje mire” ka qene fraza e vetem e  thene prej tij. Ai ka qene tere kohes i shoqeruar nga agjenti Davide Lippi qe i pyetur nga SportItalia ka thene vetem “flasim me pas, por jemi te lumtur.”

17:00 – Matteo Politano prezantohet i buzeqeshur ne zyrat e CONI per te nisur vizitat mjekesore.

16:20 – Matteo Politano sapo  ka mberritur ne aeroportin e Linates, por ka dribluar gazetaret duke dale nga nje hyrje tjeter e duke i shmangur keshtu ata.

Te gezuar per blerjen e Matteo Politanos?

Shprehni mendimet tuaja per transferimin me te fundit te Interit ne komentet e postimit ne faqen e ICA!  

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.