Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

921 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Luca Toni jep verdiktin e tij mbi Icardi-Higuain: “Ja kush do te perfitonte me shume nga ky shkembim.”

Luca Toni jep verdiktin e tij mbi Icardi-Higuain: “Ja kush do te perfitonte me shume nga ky shkembim.”
Inter Club Staff

Ai e nis me nje kompliment per te dy: “Higuain dhe Icardi jane numrat 9 te preferuar per mua. Nese jap nje mendim si drejtues, le te themi se njera nga skuadrat fiton me shume, dhe kjo skuader nuk eshte Interi.”

Ky eshte mendimi i  Luca Toni, i cili ka dhene nje interviste sot.

Ja fjalet e tij te plota per nje shkembim te mundshem Inter-Juventus:

Pse mendoni keshtu?

“Une mendoj se Juventusi do te dilte me e fituar. Te dy lojtaret te garantojne shume gola, por fakti qe Icardi eshte nje 93 dhe Higuain nje 87, ben te gjithe diferencen e botes. Edhe pse Higuain eshte fenomenal ne zone, Mauro eshte me i ri dhe si pasoje do te vazhdoje te permiresohet dite pas dite. Le te themi qe sot Pipita te ofron dicka me shume, por interisti ka shenuar me shume se ai.”

 

Nese do te ishe nje drejtues me buxhet te palimituar, ke do te merje nga te dy per ta vene numer 9 ne skaudren e endrrave te tua. 

“Nje sheik mund ta kete luksin ti bleje te dy… (qesh). Pertej shakave, do te zgjidhja Icardin per dy arsye. E para sepse eshte me i ri dhe nuk ka fituar asgje. Jam i sigurt se Icardi pertej parave ka nje deshire te pamase per te fituar trofe tani. Plus te gjithe me thone se Icardi eshte nje profesionist shume i madh, ambizioc dhe i uritur.”

Ndonje gje per te shtuar?

“Nuk me cudit fakti qe Juventusi mendon per Icardin. Eshte nje transferim logjik: nese ata shesin Higuain, bomberi i pare ne Serie A qe te vjen ne mendje eshte pikerisht ai. Do e kuptoja me pak Interin, edhe pse Pipita sot te ben diferencen.”

Pse e kuptoni me pak Interin?

“Sepse e di qe duan te ndertojne nje projekt afatgjat fitues dhe Icardi nuk mund te shitet nese kjo eshte ideja qe ke. Por duhet pare edhe si do te perfshihej Higuain ne skuadren e re. Lojtaret e medhenj qe kane fituar shume do te donin ta benin kete gje ne vazhdimesi, prandaj Higuain do te kishte me pak presione. Edhe Ronaldo po deshiron te shkoje tek PSG, deshiron te fitoje perseri, por diku tjeter. Ne keto nivele nuk kane shume rendesi parate. Nese Ronaldo qendron ne Madrid, nuk eshte se do behet i varfer eh…”

Ish-drejtuesi dhe miku juaj Rummenigge, per cilin po mendon per te zevendesuar Lewandowskin?

“Heren e fundit qe jemi takuar, kemi folur per disa sulmues per Serie A. Se ke do te blinte, nuk e di. Por nese do te me kerkonte nje keshille, do te zgjidhja Icardin. Nese futet Bayern ne loje, per cdo skuader Italiane cdo gje behet me e veshtire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.