Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,073 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Malcom-Inter, eshte thjesht ceshtje kohe! Pastaj do te largohet njeri ndermjet…

Malcom-Inter, eshte thjesht ceshtje kohe! Pastaj do te largohet njeri ndermjet…
Inter Club Staff

Mbeten edhe pak copeza per te kompletuar mozaikun zikalter te merkatos: nje mbrojtes krahu, nje mesfushor dhe nje sulmues krahu. 

Per sa i perket pistes se fundit, emri me i perfolur eshte ai i Malcom, braziliani i datelindjes 1997 qe pelqehet aq shume nga Spalletti.

Oret e fundit duket se jane ato te pritjes ne shtepine Inter, por njerezit e merkatos zikalter vazhdojne te punojne per ti dhene teknikut ne dispozicon talenton amerikano latin.

E keshtu, Corriere dello Sport zbulon skenarin e Interit:

“Ardhja e lojtarit brazilian do te sjelle detyrimin per te shitur nje nga lojtaret qe luan ne ate rol, pra Candreva i pari ne liste ose Karamoh (ky i fundit vetem ne huazim.”

“Per Malcom, nder te tjera, Interi i ka bere te qarta kushtet e ofertes se saj, pra do te jete nje huazim me pagese te majme me te drejte blerje.”

“Bordeaux deshiron qe Interi te kete detyrimin e blerjes, por nga Interi ka ardhur nje jo taksative.”

“Ne cdo menyre, do te duhet pak kohe – ne France mbeshtesin teorine se Bordeaux deshiron te prese fundin e Boterorit per te pare nese do te kete oferta te tjera nga Premier – sepse preferenca e brazilianti eshte e qarte.”

“Malcom deshiron vetem klubin zikalter, ka besim tek Interi se ne fund do te arrije tek ai por edhe zikalterit besojne gjithashtu se eshte vetem ceshtje kohe deri kur te bejne te tyrin lojtarin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.