Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

599 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Maradona: “Interi dhe Milani thone prej pese vitesh se do te rikthehen ne maje, por pastaj…”

Maradona: “Interi dhe Milani thone prej pese vitesh se do te rikthehen ne maje, por pastaj…”
Inter Club Staff

Diego Armando Maradona eshte nje prej futbollisteve me te medhenj qe ka luajtur ndonjehere dhe mbase me i miri ne Serie A, sebashku me fenomenin Ronaldo. 

Por, Maradona, aq shume i dashur per Napolin, kurre nuk ka qene i dashur ne veri, sidomos ne Milano, ku skuadra e tij Napoli ka luftuar per kampionat ne vitet 90 si me Interin e gjermaneve (ku keta te fundit e munden ne 89), por edhe me Milanin e hollandezeve.

Gjithesesi, Maradona eshte pak i dashur per Interistat edhe sot dhe motivet jane te freskta por edhe te vjetra.

Related image

Maradona disa here ne publik ka ofenduar kapitenin zikalter, Icardi, per gjera jashte futbollit, dhe sidomos kur ato fjale vijne nga nje person qe kurre nuk ka qene shembull jashte fushes se futbollit, te bejne efekt.

Gjithashtu interistat, Maradones nuk do ja harrojne kurre ate perjashtim te Zanettit dhe Cambiassos ne Boterorin e 2010 ne Afriken e Jugut. Ai boteror duhet te ishte i fundit per kapitenin legjendar, por Maradona ja mohoi dicka te tille.

Related image

Por tani le te rikthehemi tek fjalet e Maradones diten e djeshme ne instragram, ku ai beri nje video direkte dhe pervec se dha parashikimin e tij per fitoren e kampionatit te Napolit, ai dha edhe nje mendim per pese skuadrat e para:

“Pervec Napolit dhe Juventusit, skuadrat e tjera nuk jane per kampionat. Interi dhe Milani po fitojne pak terren, por tashme kane pese vite qe thone do te rikthehemi ne maje dhe nuk ja kane arritur asnjehere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.