Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

615 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta-Conte, kane filluar perplasjet e para? “Marottes nuk i kane pelqyer aspak fjalet e Contes ku ai tha se ka gjetur ne Milano…”

Marotta-Conte, kane filluar perplasjet e para? “Marottes nuk i kane pelqyer aspak fjalet e Contes ku ai tha se ka gjetur ne Milano…”
Inter Club Staff

Antonio Conte nuk flet kurre ne tone te ulta kur deshiron te sulmoje dhe kete gje di ta beje me mire se cdo gje tjeter.

Keshtu, mesazhi i teknikut pas Inter-Bologna ka shkuar shume i qarte te lojtaret por edhe te drejtuesit e Interit.

Kete e ka shpjeguar sot La Gazzetta dello Sport, ne edicionin e saj te perditshem ku ndalet tek fjalet e Contes dhe te perplasjet e para me Marotten.

“Doni te dini nje te vertete? Ai nuk ka kursyer Interin dhe drejtuesit ne fjalet qe ka thene sepse se ka pasur vetem me lojtaret.”

“Ai kur foli per Interin, tha se ka marre nje “pako amballazhuar me pare”, pra tregon se ka marre ne dore nje skuader jo te ndertuar prej tij.

“Nuk eshte hera e pare qe e thote kete gje dhe nuk i ka pelqyer aspak Beppe Marottes kjo fjale qe ai aq shume e urren.”

“Qe tekniku nga Lecce eshte shume kerkues, e di i pari Beppe Marotta. Por edhe menaxhimi i disa situatave qe ai krijon, dihej gjithashtu.”

“Por Marotta, duke folur edhe per Conten, ka deklaruar disa here se ai eshte top player i Interit.”

“Nga Conte, Interi priste nje rendiment shume me te larte. Me siguri jo qe te fitonte kampionatin me te provuaren e pare, por per te mbajtur gjalle endrren kampionat me gjate, kete po.”

“Por nga Conte mbi te gjitha pretendohej te zhdukej problemi kronik, mallkimi i fazes se dyte te kampionatit qe ka vite qe nuk eshte kurre i larte. Ka ndodhur edhe kete vit.”

“Contes ju kerkua qe te fitohej Kupa e Italise, pikerisht ashtu si beri Napoli i Gattusos. E tani pritet nga ai fitimi i Europa League…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.