Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

311 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportMediaset jep lajmin: “Inter-Real, vetem nje dyshim per Conten: nese do te luaje nga minuta e pare apo jo…”

SportMediaset jep lajmin: “Inter-Real, vetem nje dyshim per Conten: nese do te luaje nga minuta e pare apo jo…”
Inter Club Staff

Eshte e ndaluar te gabohet per Interin diten e merkure ku perballe ne mbremje do te jete Real Madrid ne sfiden shume te rendesishme te Champions League.

Paradoksalisht, edhe ne rast te mos te arritjes se nje fitoreje, zikalterit nuk do i humbisnin plotesisht shpresat per kualifikim.

Por Interi shpreson shume per nje reagim te forte edhe ndaj Real Madrid pas fitores 4-2 ndaj Torinos, qe u fitua vetem ne 30 minuta loje.

Tekniku zikalter deshiron te shohe te njejtin zjarr qe u pa ne minutat e fundit ndaj Torinos, por qe kete sezon eshte pare rralle tek Interi, ndryshe nga vjet ne Serie A dhe ne Europa League.

DYSHIME FORMACIONI – Ashtu si nenvizon Sport Mediaset, kunder Real Madrid do te shikohet nga minuta e pare Lautaro Martinez perkrah Lukaku.

Alexis Sanchez do e nise nga stoli, por nga minuta e pare do te rikthehen edhe Skriniar dhe De Vrij, qe do te luajne perkrah Bastonit.

I vetmi dyshim i Contes eshte ne mesin e fushes: Sensi eshte stervitur, por maksimumi mund te marre vetem nje grumbullim, jo nje shans nga minuta e pare.

Vidal dhe Barella jane te sigurt, por ne kete moment qe po flasim, Conte ka nje dyshim te vetem: Gagliardini apo Eriksen nga minuta e pare.

Por me sa duket favorit eshte Gagliardini, i cili me te gjitha gjasat (99% do e nise nga minuta e pare).  “Danezi mbetet nje hap prapa gjithmone nga Gagliardini.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.