Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

329 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta, gati nje super oferte per Chiesa: ja detajet, dorezohet Juventusi?

Marotta, gati nje super oferte per Chiesa: ja detajet, dorezohet Juventusi?
Inter Club Staff

Inter, perpara gjithcka per Federico Chiesa, italianin e talentuar te Fiorentines qe duket do te jete lojtari me i kerkuar i merkatos se veres ne Itali. 

Per sa i perket talentit, vleres se lojtarit dhe prespektives, lojtari i Fiorentines shihet si investimi perfekt per Interin.

Kjo sepse Conte enderron nje Inter me te ne fushe. Ai do te vinte per te zevendesuar Candreven ne krahun e djathte dhe Conte do te deshironte ta transformonte ne nje lojtar qe ben gjithe krahun e vetem.

Kete gje e shkruan sot Sport Mediaset sipas te cileve Interi ka caktuar nje buxhet me vete per lojtarin.

Interi deshiron te munde konkurencen e Juventusit por duket se ka nje aleat shume te rendesishem: vetem presidentin e Fiorentines qe nuk deshiron ta shese ne Torino ne asnje menyre.

Po oferta e Interit? Behet fjale per 40 milione euro plus kartonin e Radja Nainggolan, nje lojtar qe pelqehet shume nga Fiorentina dhe mund te jete ai celesi i tratatives.

Nderkohe, nga viale della Liberazione vazhdohet te flitet me kujdes edhe me agjentin-baba te lojtarit vete. Nese gjerat do te vazhdojne keshtu, Juventusit do i duhet te dorezohet ne garen per te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.