Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

542 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta shperthen pas ndeshjes: “Arbitri gaboi hapur dhe ne menyre te perseritur. Dua te denocoj…”

Marotta shperthen pas ndeshjes: “Arbitri gaboi hapur dhe ne menyre te perseritur. Dua te denocoj…”
Inter Club Staff

Ka jo pak zhgenjim ne ambjentin zikalter pas barazimit 2-2 diten e sotme nga ana e Interit me Parmen.

Por me sa duket ka qene penalltia e padhene ndaj Perisic ajo qe ka denuar Interin jo pak, duke qene se ne ate moment rezultati ishte 2-1 dhe kishte ende loje.

Beppe Marotta ka shperthyer pas ndeshjes pikerisht per kete padrejtesi perpara mediave prezente:

ASNJE ALIBI – “Per ndeshjen do te flase tranjeri. Por une bej nje premtim: kjo nuk eshte nje interviste per te krijuar alibi.”

“Sepse nuk eshte nje kulture qe me perket dhe nuk eshte nje kulture qe te gjitheve neve na perket. Per te fituar duhet te fusesh topin brenda.”

“Por pasi them kete, eshte e detyrueshem nga ana ime qe si drejtues i Interit, te shpreh se ka qene nje arbitrim skandaloz.”

GABIMI – “E them sepse VAR duket si i nxjere jashte loje duke qene se mund te nderhyje vetem ne rast te nje gabimi te qarte te arbitrit.”

“Por kjo nuk fsheh dot faktin se duhet te rregulloje gabime te arbitrit ne fushe. Sot ka pasur nje gabim te hapur dhe te perseritur ndaj Interit.”

“Ose arbitri tregohet me i kujdesshem, ose VAR duhet perdorur. Ndryshe krijohen situata te veshtira, qe ndikojne te rezultati final i ndeshjeve.”

“Ndeshja jone nuk ka qene me siguri nder me te mirat, por pas gjashte ndeshjesh eshte e drejte qe te flasesh per kete kur ndodh ne menyre te perseritur.”

“Jemi te gjithe ne favor te teknologjise per faktin se ajo anullon gabimet, por nje gabim i tille si sot, nuk mund te rrije pa u vene re nga teknologjia.”

DENONCIM – “Te flasesh per gjera te tilla nuk eshte e thjeshte. Jam ketu per te bere nje denoncim se si rregullat nuk jane ashtu si duhet.”

“Eshte e drejte te bejen kritika, e keto kritika duhet te pranohen nga arbitrat per tu treguar me te kujdesshem.”

“Penalizimet po vijne per cdo klub, por kur nje gabim eshte i perseritur… atehere… Edhe ne Benevento-Inter kishte nje penallti per Interin apo edhe ne ndeshje te tjera. Nuk eshte nje alibi, sepse do te kisha nderhyre me pare per kete episod.”

PERBALLJE – “Komunikimi ndermjet arbitrave dhe klubeve duhet te ndodhe me shpesh. Jam ketu qe te vleresojme dhe te reflektojme se bashku per kete.”

“Nese do te kishim nje perballje per te tilla momente, do te krijoheshin me pak tensione dhe arbitri do e kishte punen me te lehte.”

MOMENT I VESHTIRE – “Po kalojme nje moment teper te veshtire. Nuk ka pushim, shume probleme jashte fushe. Kampionati eshte shume i gjate.”

“Fakti qe nuk e kemi humbur kete ndeshje sot ashtu si shkuan gjerat eshte nje fakt pozitiv. Por duhet te kete qetesi maksimale.”

“Te barazosh eshte nje tregues i mire. Edhe pse do te kisha firmosur per nje rezultat tjeter perpara kesaj ndeshje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.