Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

1,140 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Fiorentina ben nje super oferte per Matteo Politanon: ja detajet! Interi po mendohet, por kerkon edhe 5 milione!

Sky Sport – Fiorentina ben nje super oferte per Matteo Politanon: ja detajet! Interi po mendohet, por kerkon edhe 5 milione!
Inter Club Staff

Nje lajm i papritur vjen ne kete moment direkt nga emisioni i merkatos ne Sky Sport. 

Ka qene pikerisht specialisti i markatos italiane, Gianluca Di Marzio ai qe ka dhene lajmin vetem pak sekonda me pare.

Me sa duket, sipas tij, Fiorentina ka bere nje super oferte per kartonin e Matteo Politano tek Interi. Nje oferte me te vertete qe nuk pritej.

Di Marzio eshte shprehur: “Ne kete moment sapo ka ardhur nje oferte e Fiorentines per Interin qe eshte shume e rendesishme.”

“Matteo Politano kete sezon eshte nje zevendesues i sigurt tek zikalterit dhe kjo mund te shtyje qe operacioni qe te behet.”

“Oferta e Fiorentines eshte me te vertete shume e majme: ata kane lajmeruar Interin se mund te paguajne 30 milione euro pa problem dhe Interi ka marre pak kohe.”

“Zikalterit ne skenarin e tyre e kishin menduar se Matteo Politano do te shitej vetem per nje oferte 35 milione euro, por mund te bejne nje ulje ne kete rast.”

“Tashme diferenca ndermjet kerkeses dhe ofertes eshte vetem 5 milione, dhe kur diferenca eshte kaq e vogel, shanset qe te mbyllet gjithcka me sukses jane shume te medha.”

“Priten zhvillime te reja edhe gjate dy diteve te fundit te merkatos, por nese Fiore do te formalizoje kete oferte, shanset qe te kemi nje transferim ne Firenze per Politanon jane shume te medha.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.