Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,000 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri ne Inter Channel: “M’Vila, cfare autoriteti! I surprizuar nga Hernanes dhe Kovacic, mire edhe Dodò. Prove e shkelqyer”

Mazzarri ne Inter Channel: “M’Vila, cfare autoriteti! I surprizuar nga Hernanes dhe Kovacic, mire edhe Dodò. Prove e shkelqyer”
Ardi Deda

Intervistuar nga Inter Channel, tekniku zikalter Walter Mazzarri ka analizuar proven e skuadres, duke mos harruar elozhet personale. Ja fjalet e tij ne mikrofonat e Roberto Scarpini.

Skuadra – “Nuk ishte e lehte te gjeje hapesira, por kemi qene te zote qe i kemi lejuar pak hapesira atyre. Sidomos ne kundersulm. Kemi sulmuar me ekuiliber, duke mare ne konsiderate qe ne fillim nuk kemi gjetur hapesira. Gjate pushimit kemi folur dhe goli i dyte ka qene manual. E vetmja gje negative eshte se jemi rrezikuar ndonjehere me shume sec duhet: gabime per tu mos perseritur. Por ne pergjithesi jam shume i kenaqur”.

Individualiteti – “Nuk besoja se Hernanes mund te mbante nje ritem te tille per te gjithe 90 minutat. Edhe Kovacic eshte rritur. Isha kurioz pikerisht per ata te dy, por te gjithe kane bere mire. Kam permendur ata vecanerisht sepse nuk ishin ne maksimumin e formes dhe ne fillim te sezonit nuk eshte e lehte per askend. M’Vila dhe Dodò? Francezi eshte rritur shume, duke konsideruar qe mberriti vone dhe ne kushte jo te mira. Por eshte shume autoritar, i qete dhe i sigurte. Jam i kenaqur me te, pervec se me Dodò”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.