Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

905 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Medel transferohet tek Bologna por flet per Interin dhe Sanchez: “Tifoze zikalter, per mua Interi ka bere nje super goditje.”

Medel transferohet tek Bologna por flet per Interin dhe Sanchez: “Tifoze zikalter, per mua Interi ka bere nje super goditje.”
Inter Club Staff

Sot me sa duket eshte dita e rikthimit te lojtareve kilian ne Serie A.

Ne te njejten dite qe ne Milano sapo ka mberritur Alexis Sanchez nga Manchester United tek Interi pas disa javesh tratativash, duket se eshte rikthyer edhe nje ish-interist, bashkekombas i Alexis Sanchez.

Behet fjale per pitbullin Gary Medel i cili sapo eshte transferuar tek Bologna por ai duket se nuk e ka harruar aspak te kaluaren e tij tek Interi.

Ai eshte prezantuar sot tek skuadra e re dhe ka folur per Sky Sport per Interin, per skuadren e re por natyrisht nuk kane munguar as fjalet per Alexis Sanchez dhe per tifozet e Interit.

“Jam shume i lumtur qe u riktheva ne Itali. Nje skuader si Bologna te ofron gjithcka per te qene i lumtur. Shpresoj te bej mire. Jam rikthyer me nje deshire te madhe.”

“Kam qene ne Turqi per dy vite me radhe por deshiroja te rikthehesha ne Itali, ne Serie A. Kam kujtime shume te bukura ketu.”

“Palacio? Nje njeri i madh, nje shok i madh. Mihajlovic? Nje luftetar. Nuk eshte e thjeshte te luftosh me keto semundje. Por ai duhet te qendroje i forte se te gjithe jemi me te.”

“Sanchez tek Interi? Mendoj se Alexis eshte nje lojtar i madh, do te beje shume mire tek Interi. Mezi po pres te perballem me te. Mund te jete nje lojtar i madh per skuadren e re. Tifozeve zikalter i uroj fat dhe mund ti them pa frike se Sanchez mund te beje shume mire ne drejtimin e Antonio Contes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.